Azja

Luksusowe wakacje na Bali – na jakie atrakcje możesz liczyć?

Każdy, kto marzy o luksusowych wakacjach na rajskich plażach i wśród tropikalnej roślinności, powinien rozważyć podróż na Bali. Jest to indonezyjska wyspa, która kusi malowniczym krajobrazem i wybrzeżem oblanym turkusowymi wodami, a także mnóstwem atrakcji dla odwiedzających. Nie bez powodu Bali nazywa się Wyspą Bogów, bo można na niej znaleźć mnóstwo świątyń zlokalizowanych na wysokich klifach.

Gdzie znajduje się Bali?

Bali to indonezyjska wyspa położona na zachodnim krańcu archipelagu Małych Wysp Sundajskich pomiędzy Jawą a Lombok. Należy ona do jednej z 33 prowincji Repiubliki Indonezji, czyli jednego z największych archipelagów na świecie, który obejmuje swoim zasięgiem aż 17,5 tysiąca wysp. Brzegi Bali oblewane są od północy wodami Morza Jawajskiego a od południa Oceanu Indyjskiego.

Co ciekawe, samą wyspę zamieszkuje ponad 3,5 miliona obywateli. Choć w całej Indonezji przeważa Islam to religią, którą dominuje na Bali jest hinduizm. Balijczycy mają przyjazne usposobienie i są uduchowionym narodem. Największe miasta Bali to Kuta, Singaraja, Klungkung, Ubud i Denpasar, które jest stolicą wyspy.

Dlaczego warto odwiedzić Bali?

Turystów, którzy podróżują na Bali, zachwyca przede wszystkim tropikalna przyroda porastająca szczyty wulkanów oraz rajskie plaże idealne do relaksu w promieniach słońca. Warto jednak mieć świadomość, że poza malowniczymi krajobrazami i krystalicznie czystymi wodami oceanicznymi można tam odwiedzić, jeśli ktoś ma wystarczająco dużo czasu, aczkolwiek to wątpliwie, aż 20 tysięcy świątyń. Ponadto można podziwiać interesującą architekturę, wśród której na szczególną uwagę zasługują takie zabytki jak Pura Belanjong, Pura Segara oraz Pura Batukaru w Tabanon.

Spędzając luksusowe wakacje na Bali warto zaplanować także wycieczki do lokalnych rezerwatów przyrody, jak Treetop Adventure Park, czy też rezerwat Sacred Monkey Forest Sanctuary zamieszkiwany przez małpy. Na odwiedzających czekają takze niesamowite krajobrazy, które można podziwiać ze szczytu Agung. Wartym odwiedzenia miejscem jest również kompleks świątyń Tirta Empul. Luksusowe wakacje na Bali są z pewnością świetną propozycją dla osób, które marzą o wypoczynku w hotelu z bogatą ofertą rekreacyjną i atrakcji.

Kiedy najlepiej jechać na Bali?

Wyprawę na Bali najlepiej zorganizować w okresie od kwietni do listopada, ponieważ panuje wtedy pora sucha. Dzięki stosunkowo niewielkiej wilgotności powietrza upał nie jest aż tak dokuczliwy, jak w porze deszczowej. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na urlop w okresie od października do kwietnia, także może liczyć na świetną aurę pogodową. Średnia roczna temperatura na Bali wynosi od 28 do 30 stopni Celsjusza. Intensywne opady pojawiają się dopiero w grudniu i trwają do połowy lutego. Szczytem sezonu na wyspie Bali jest z kolei sierpień.

 

Artykuł sponsorowany 

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. ona says:

    Takii all inclusive to mi się marzy od dawna

  2. olaf says:

    Byłem raz i chciałbym tam wrócić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *